Poulan Pro mowers provide the latest and greatest features at industry leading prices "Nothing cuts like a Pro " The 22 inch 2 in 1 Poulan Pro push mower (PR550N22SH Poulan pro mowers provide the latest and greatest features at industry leading prices Nothing cuts like a pro The 22 inch 2 in 1 poulan pro push mower (pr550y22shp Free Poulan Pro PR550N22SH 22Inch Briggs Stratton 550 Series Gas Powered Side DischargeMulch Lawn Mower With High Rear Wheels (NonCARB Compliant poulan pro pr625y22rp ca 22 inch briggs and stratton 625 series gas powered in fwd self propelled from Sears comBest High Wheel Trimmer Reviews The Poulan Pro PPWT60022 22 Inch is a fine grass trimmer but there are a few things you need to know before buying it We review Poulan Pro 22 inch 625 Series Briggs & Stratton Gas Powered Side Discharge/Bag/Mulch Front Wheel Drive Self Propelled Lawn Mower With Readmore from source...
  • 5.50 Torque Series Briggs & Stratton
  • Mulch and Side Discharge capable
  • CARB compliant
  • 7-Inch front wheels and 12-Inch rear wheels
  • 22-Inch Deck
  • Purchase Poulan Pro PR550N22SH 22-Inch Briggs & Stratton 550 Series Gas-Powered Side Discharge/Mulch Lawn Mower with High Rear Wheels online 5.50 Torque Series Briggs & Stratton.Mulch and Side Discharge capable.CARB compliant.7-Inch front wheels and 12-Inch rear wheels.22-Inch Deck. Poulan Pro mowers provide the latest and greatest features at industry leading prices. "Nothing cuts like a Pro." The 22-inch 2 in 1 Poulan Pro push mower (PR550N22SH) features a 550 series Briggs & Stratton engine, is mulch and side discharge, 5 position height adjusters that adjust the cutting height easily and without tools, 7 inch front wheels, 12 inch high rear wheels making mowing easier when conditions are hilly or rough. Easy to turn and easy to maneuver. This mower comes assembled.